0312 219 93 73
Ankara Spor Merkezleri - Ankara Spor Salonları
Sosyal Medya Adreslerimiz

Hızlı Yağ Yakımı

Hızlı Yağ Yakımı

-Kas kütlesini arttırmak : Kaslar metabolizma hızını belirleyici en önemli unsurlardan biridir. Erkeklerin kadınlardan daha hızlı yağ yakmasının sebebi de budur.
Erkeklerin kas kütlesi daha fazladır. Eğer kadınlar da daha fazla kas kütlesine sahip olsaydı, onlarda daha hızlı yağ yakabilirlerdi.
Kadınlar büyük kaslara sahip olacaklarını sandıklarından ağırlık kaldırmaktan korkarlar. Kadınların büyük kaslar inşa edecek kadar yüksek hormon seviyeleri yoktur, bununla birlikte kadınlar çılgın diyetlerle, düzensiz beslenme alışkanlıklarıyla ve yaşlanmayla birlikte kütlelerinin azalmasına neden olabilirler.

– Yağ yakıcı egzersiz: Cardio
Kalbi çalıştıran kardiyovasküler egzersiz programı yağları yakmanızı sağlar. Yürüyüş mükemmel bir egzersizdir. Düzenli ve tempolu yürüyen insanlar yağlarından ve sarkmalardan kolaylıkla kurtulabilir. Kısa süreli yürüyüşler çok fazla etkili olmaz. Günde iki gün yürüyorsanız 3 güne çıkarın. Eğer 30 dakika yürüyorsanız bunu 45 dakika yapın.

– Protein alımı : Aşırıya kaçmadan yeterli miktarda protein depolayın.
Protein kan şekerinizi düzene sokar, yeterli miktarda alınmadığı taktirde metabolizmanın yavaşlamasına yol açar. Ancak aşırıya kaçmamak önemlidir fazla miktarda protein alımı karaciğer, kalp ve böbrek gibi organlarda problem oluşturduğu gibi vücuda yağ olarak depolanabilir.

– Öğün planlaması : Akşam yemeğinizi olabildiğince erken yiyin ve asla gece atıştırması yapmayın. Akşam altıdan sonra yemek yemeyin ve geceleri açlık hissetmeniz durumunda 1 dilim ananas tüketin.

– En önemlisi ; Sabırlı olmayı öğrenin ve ideal kiloya ulaştığınızı hayal edin. Hızlı bir şekilde kilo vermek görüldüğü kadar değildir, bunun için sabırlı olmalısınız. Yarıda bırakıp pes etmemelisiniz, hedeflediğiniz kiloya ulaşınca neler yapacağınızı düşünün.

1
×
Merhaba ,
Most Life Club Spor ve Yaşam Merkezi
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?